10 najzaujímavejších kinosál vo svete

Museum Lichtspiele, Mníchov

Nejedná sa o múzeum ale historické a druhé najstaršie kino v tomto meste. Je známe svojou kultúrou a najmä premietaním The Rocky Horror Picture Show, pričom je podobne nazvaná aj 2. kinosála. Dohromady 3 miestnosti a premietania práve v Rocky Horror sú zapísané aj v knihe rekordov, keďže sa tu premieta každý týždeň už od roku 1977.


Mareel, Shethlandské ostrovy

Ak navšívite Veľkú Britániu a pôjdete stále na sever tak narazíte práve na toto kino. Viac na sever už ďalšie nenájdete v rámci Británie. Tvoria ho 2 kinosály a z okien by sa vám mohlo podariť zahliadnuť napríklad tulene či kosatky.


Puskin Art Cinema, Budapešť

Základy budovy sa dátujú do roku 1926. Jedna sála, kde sa natlačilo 623 divákov. Za posledných 10 rokov bolo kino rozšírené na 5 sál. Štýlová architektúra, čo poviete?


The Civic, Auckland

Skvelá atmosféra, kde si diváci môžu pozrieť napríklad aj baletné predstavenia, toto ponúka skôr povedané divadlo na Novom Zélande.


The Astor, Melbourne

Najstaršie kino v Melbourn, ktoré vzniklo v roku 1936. V roku 2015 ho prebrala skupina Palace Cinemas a dnes sa tu nachádza okolo 1600 miest na dvoch podlažiach. Historický dizajn bol zachovaný a tak tu nájdete filmové plagáty z 30. rokov či zamatové červené závesy.


Cinema Dei Piccoli, Rím

Toto kino nájdete aj v Guinnessovej knihe rekordov. Jedná sa o svetovo najmenšie kino obklopené stromami v záhradách Villa Borghese. Má 63 miest a iba jedno plátno. Prvý krát bolo otvorené v roku 1934.


Cineteca Madrid, Madrid

Kino sa nachádza v starej časti Madridu, Matadero, bolo otvorené v roku 2011 a vyniká hlavne svojim priestorom. Sci-fi filmy by ste tu hľadali len ťažko. Tvoria ho 3 kinosály pomenované po scenáristoch Azcona, Plato a Borau.


Village East Cinema, New York

Dohromady 5 kinosál, kde vyniká najmä číslo jedna s počtom sedadiel 1200 a nádhernou architektúrou pričom bolo postavené v roku 1920.Le Grand Rex, Paríž

Najväčšia miestnosť pre premietanie ponúkne svoje miesta pre 2400 divákov spolu s najnovšími premiérami. Kino s nádherným nádychom kultúri má ďalších 6 sál a pod ním sa nachádza Rex Club, kde by ste si naživo mohli vypočuť napríklad aj Davida Guettu.


Pathé Tuschinski, Amsterdam

Už na prvý pohľad pôsobí nádherne a hlavne komfortne s prepojením kina a umenia. Zakladateľom je židovský imigrant z Poľska, Tuschinski po ktorom nesie aj meno a vytvoriť niečo takéto bolo vždy jeho snom. Na bare si môžete objednať drink s názvom Pulp Fiction Milkshake.

Zdroj: https://www.timeout.com/film/the-50-most-beautiful-cinemas-in-the-world