Coming 2 America

Ak neviete o čom je presne film s názvom Coming 2 America, určite si pozrite prvý diel, ktorý bol vydaný už v roku 1988. Dátum vydania pokračovania bol stanovaný na 5.3.2021 a túto romantickú komédiu si budete môcť pozrieť na službe Amazon Prime Video.

Prvý diel si na starosť zobral režisér John Landis, pričom originálny príbeh pochádza od herca Eddieho Murphyho, ktorá ztvárňuje aj hlavnú postavu s menom Akeem Joffer, korunovaného princa fiktívneho Afrického národa Zamunda, ktorý sa rozhodne navštíviť USA a nájsť si tam svoju budúcu manželku.

V časoch kedy sa tento film natáčal mal Eddie 29 rokov. Odmieta naplánovanu svadbu zo strany svojich rodičov a tak sa začína originálny príbeh po príjazde do Ameriky, kde však nechce poukazovať na svoj sociálny status. Jeho prvé kroky smerujú do zamestnania v lokálnom McDonalde. Ako sa ďalej bude odvýjať príbeh sa dozviete neskôr.

V pokračovaní môžeme opäť očakávat návrať, kde Akeem zistí, že má v skutočnosti syna, ktorého ztvárňuje Jermaine Fowler, o ktorom nikdy nevedel. Snaží sa tak naplniť vôlu svojho otca aby sa jeho syn mohol stať korunným princom. Spolu so Semmim sa tak vyberú na dobrodružnú cestu.

Pôvodné vydanie bolo naplánované na 7. Augusta 2020, avšak bolo posunuté na neskorší termín. Za práva na vysielanie od Paramount Pictures zaplatil Amazon okolo 125 miliónov dolárov.