Vianočné filmy 2021

Vánoční skřítek

Jako malého ho odvezli na Severní pól, kde ho vychoval táta skřítek (Bob Newhart). Ale Buddy (Will Ferrell) časem zjistí, že je jiný než ostatní skřítci. Aby našel místo, kam vlastně patří, vydá se hledat svého pravého otce do New Yorku. Právě zde se Buddy dozvídá, proč je jeho otec na seznamu zlobivých. Především ale přijde na to, že příčinou všech Santových problémů je nedostatek vánoční nálady a klidu. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, s čímž mu pomáhá půvabná Zooey Deschanel, která je Santovým skřítkem v obchodním domě. Podaří se Buddymu všechny přesvědčit, že Santa (Ed Asner) opravdu existuje?

Home Sweet Home Alone

Poté, co zůstane o prázdninách sám doma, musí desetiletý Max Mercer bránit svůj domov před manželským párem, který se snaží ukrást cenné dědictví.

Severný pól: Na Vianoce otvárame!

Mackenzie Reedová zdedí po svojej milovanej tete majestátny hotel, ktorý sa rozhodne predať ešte pred Vianocami. Vrátiť schátranému hotelu zašlú slávu, starať sa pritom o zamestnancov, ich rodiny a zároveň plniť požiadavky náročných hostí však nie je vôbec jednoduché. V tej chvíli zasiahne kúzlo Vianoc a Santa jej pošle na pomoc skupinku elfov na čele s Clementine. Pomôžu jej nielen opraviť hotel, ale aj znova objaviť skutočný význam Vianoc.

Vánoční princ

Nadějná mladá novinářka zažije předčasné Vánoce. Vyšlou ji do cizí země, aby ulovila sólokapra o elegantním princi, který se má stát králem.

Zázrak v New Yorku

Po newyorské ulici jde stařík s dlouhým bílým vousem. Aranžéra ve výkladu upozorní na špatné pořadí sobů ve vánočním spřežení. V průvodu potká opilého Santa Clause a znepokojen jeho stavem převezme s velkým úspěchem jeho místo. Tak se Kriss Kringle z domova pro přestárlé stane reklamní atrakcí obchodu s hračkami. Jeho úspěch spočívá v tom, že je opravdovým Santou, jak to také všem bez váhání sděluje. Někdo mu rád věří, někdo ne. Neurotický psycholog jej chce nechat zavřít do ústavu a tak se tím, zda je opravdu Santou začne se vší vážností a s velkou publicitou zabývat soud. Krissi Kringlovi však jde hlavně o to, aby mu uvěřila malá Susan a její racionální maminka, která se zklamaná životem vzdala fantazie a víry v možnost splnění přání.

Vianoce na štvrtú

Každý rok na Vianoce šťastne slobodní Brad a Kat unikajú svojim rozvedeným rodičom a nepríjemným príbuzným, každý rok nasadajú do lietadla a mieria niekam ďaleko. Tento rok ale padla nepreniknuteľná hmla, letisko bolo uzavreté a nešťastnej dvojici nezostáva nič iné ako počas jedného hektického, bláznivého dňa osláviť štvoro rodinných Vianoc. Vince Vaughn a Reese Witherspoonová stoja v čele hviezdneho hereckého obsadenia komédie, ktorá je nasýtená dobrou náladou a množstvom smiechu: Brad sa naučí, ako nainštalovať satelit, Kate sa v nafukovacom vianočnom hrade stretne s armádou skutočne neposlušných detí a obaja sa zapletú do uleteného vianočného predstavenia. Dokáže vzťah Brada a Kate prežiť štvoro Vianoc?

Popoluška

Cez den má Popoluška tvár špinavú od sadzí, ale v noci sa mení v rozprávkovo krásnu princeznú v plesových šatách z kúzelných orieškov. Krásny princ sa do Popolušky zamiluje, ale ostane mu v rukách len stratená črievička ... Ako to v správnej rozprávke býva, všetko dobre dopadne. Posledný Popoluškin oriešok totiž skrýva svadobné šaty...

Vánoční princ: Královské dítě

Aldovie dostane o Vánocích nejkrásnější dárek: královské děťátko. Královna Amber ale musí nejdřív vyřešit panovnickou záhadu, aby zachránila svoji rodinu i království.

Grinch

Grinch je večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život.

Klaus

V tomto animovanom príbehu o začiatkoch Santa Clausa nadviaže mladý poštár nepravdepodobné priateľstvo sa samotárskym výrobcom hračiek.

Single All the Way

Peter nechce, aby mu doma vyčítali, že je stále sám. Poprosí preto svojho najlepšieho kamaráta Nicka, aby s ním išiel na Vianoce k rodičom ako jeho priateľ.

Vianočný stromček

Elise je veľmi zaneprázdnená žena, ktorá nemá čas riešiť Vianoce až do času kedy nepríde o prácu a musí pomáhať v rodinnom podniku a predávať vianočné stromčeky, kde okrem pokoja nájde aj lásku.

Noelle

Dcéra Krisa Kringlera, Noelle, sa vydá na misiu nájsť a priviesť späť jej brata po tom, čo dostal strah, keď bol jeho čas sa stať Santom.

The Knight Before Christmas

Rytier zo 14. storočia sa zázračne dostane do súčastnosti do amerického Ohia, kde sa zamiluje do učiteľky biológie na strednej škole, ktorá už nemá o láske žiadne ilúzie.

Santa Claus

Scott Calvin je manažér hračkárskej firmy a nemôže sa vysporiadať s následkami rozvodu. Nie je zrovna ideálnym otcom pre svojho syna Charlieho. Štedrý deň s otcom je pre neho skôr nočná mora ako najkrajší večer v roku. Ale všetko sa zmení vo chvíli, keď sa Santa Claus pošmykne práve na streche Calvinovho domu. Kto ho zastúpi? Samozrejme nešťastný Scott. Ale to nie je všetko. Scott sa pomaly začne meniť na skutočného Santa Clausa a konečne si začne rozumieť so svojím synom...

Matky rebelky: Šťastné a veselé

Hovorí sa, že Vianoce sú najkrajšie obdobie roka. Ale určite nie pre mamy! Tri matky rebelky už majú dosť večného upratovania, varenia, vyzdobovania a zháňania perfektných darčekov pre celú rodinu (a občas aj pre seba, aby oteckovia nemali starosti). Preto sa vzbúria a rozhodnú, že tento rok si Vianoce konečne chcú poriadne užiť aj ony. Akurát netušia, že čoskoro sa ohlásia hostia, ktorí s ich predstavou dokonalých sviatkov asi nebudú úplne súhlasiť – ich vlastné matky...

Holidate

Dvaja nezadaní už majú po krk toho, že sú na sviatky vždy sami, a tak uzavrú dohodu a na všetkých oslavách v roku si navzájom robia sprievod. Potom ale preskočí iskra.

Vše o štědrém večeru

Když mladá event plannerka Eve získá nového lukrativního klienta, je nucena zrušit lyžování se svým přítelem a odletět do Los Angeles. Zde se setká s temperamentním výkonným ředitelem technologické společnosti na vzestupu - a taky zažije párty, o jaké se jí ani nesnilo. Ale nic není jen tak...Eve se tajuplným způsobem rovněž podaří zjistit, co by se stalo, kdyby let do LA nestihla, vrátila se zpátky do bytu a objevila, že jí její přítel podvádí. Vánoce jsou za dveřmi a Eve má na výběr hned dvě verze vlastní budoucnosti - kterou z nich si vybere?

Polárny expres

Je Štedrý večer, vonku plno snehu. Malý chlapec leží vo svojej posteli, ale nespí. Načúva, či nezačuje zvuk, ktorý ešte nikdy predtým nepočul - rolničky na Santových saniach. Zostáva päť minút do polnoci. Chlapec je náhle vyľakaný búrlivým hlukom. Utrie zahmlené okno a naskytne sa mu úžasný pohľad. Trblietavý čierny vlak s burácaním zastavuje pred ich domom, para z jeho motora syčí na nočnej oblohe posiatej miliónmi snehových vločiek. Chlapec vybehne von a stretne sa so sprievodcom vlaku, ktorý akoby čakal iba na neho. Tak začína zázračný vianočný príbeh o výlete do Zeme Santa Clausa na Severnom póle. Nastúpite do polárneho expresu tiež?

The Christmas Chronicles: Part Two

Kate, ktorá od minula trochu povyrástla, zle znáša nového priateľa svojej mamy. Rozhodne sa preto utiecť a ocitne sa na severnom póle, kde sa zlý elf chystá zrušiť Vianoce.

The Princess Switch

Stacy robí úžasné sladkosti. Jej dvojníčka má blízko ku kráľovskej rodine. Aby obe zistili, o čo v živote prichádzajú, vymenia si úlohy.

Salt & Gold

Rozprávka o sile ľudskej lásky. Starnúci kráľ Pravoslav sa rozhodne odovzdať kráľovské žezlo tej z troch dcér, ktorá ho najviac miluje. Najmladšia Maruška však svojou odpoveďou nepresvedčí otca o svojej láske. Vyhnaná z hradu a na ceste za svojou láskou, soľným princom, musí navyše prekonať všetky nebezpečné prekážky.

Šťastné a veselé

První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby dozví, že Harper jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat…

Mrázik

Kde bolo, tam bolo, žil kedysi starček, ktorý mal dobrú a pracovitú dcéru Nastenku, ale za druhú ženu si zobral zlú potvoru, ktorá spolu s rozmaznanou dcérou Marfušou, oboch týrala. A keďže Marfuša veľa krásy nepobrala, o to viac macocha nenávidí Nastenku. Premýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa a dúfa, že tam zmrzne alebo ju zožerú vlci. V lese je našťastie starý dobrý čarodejník Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky, ktorý sa stará o zasnežené stromy. A keďže je spravodlivý, Nastenke pomôže a postará sa aj o ňu. V rovnakom čase, ale na inom mieste, sa do sveta vyberie silák Ivan. Premôže lúpežníkov, poradí si so zákernou Ježibabou, ale urazí Deduška hríbika, takže sa stane medveďom a musí konať dobré skutky, aby znovu získal späť svoju ľudskú podobu...

Jingle Jangle: A Christmas Journey

Veselého výrobca hračiek kedysi zradil pomocník, ktorému veril. O veľa rokov neskôr mu ale do života vstúpi dobrá a zvedavá vnučka a dá mu novú nádej.