Filmové a seriálové novinky na Netflixe - Marec 2021

Skutočná guráž

Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie, aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu.

Bezpečný prístav

Režisér Lasse Hallström (Čokoláda, Lososy v Jemene) natočil túto jedinečnú romancu na motívy románu Nicholasa Sparksa (Šťastlivec, Posledný prístav), jedného z najúspešnejších amerických spisovateľov súčasnosti. Do Southportu sa presťahuje plachá Katie, ktorej minulosť zahaľuje rúško tajemstva. Hoci sa z počiatku bráni nadviazať akýkoľvek vzťah, postupom času sa zoznamuje so susedkou Jo a Alexom a jeho deťmi a v ospalom južanskom mestečku začína zapúšťať korene. Musí sa teda rozhodnúť – zvolí si život na úteku alebo novú rodinu?

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Príbeh o mužovi, ktorý sa narodil ako 80 ročný a postupne mladol. Je to človek ako každý z nás, ktorý nie je schopný zastaviť čas. Vo filme prejdeme z New Orleans v roku 1918 – na konci 1. svetovej vojny do 21. storočia. Vypočujeme si veľkolepý príbeh muža, ktorý je iný ako ostatní. Podivuhodný prípad Benjamina Buttona je o tom, akých ľudí tento neobyčajný muž stretol, ktoré miesta po svojej ceste navštívil, o láskach, ktoré našiel a stratil, o radosti zo života a smútku zo smrti a o tom, čo trvá večne.

Nadoraz

Peter je vysoko postavený manažér na pracovnej ceste v Atlante. Všetko mal bezchybne naplánované, aby sa dostal späť domov včas na narodenie svojho dieťaťa. Všetko mu ale pokazí snehová búrka, kvôli ktorej boli všetky lety zrušené. Musí teda ísť stopom spolu s Ethanom, s ktorým cestovať nie je žiadna hračka.

Mrcha učiteľka

Učiteľka Elizabeth kašle na svoju prácu i na študentov. Je prostoreká, bezohľadná a jej chovanie nie je vhodné pre prácu pedagóga. Navyše sa opíja a nevie sa dočkať fajrontu, kedy vypadne zo svojej každodennej práce. Keď sa s ňou rozíde snúbenec, začne plánovať, ako si získať priazeň bohatého a sympatického zastupujúceho učiteľa a bojuje o neho s príliš energickou kolegyňou Amy.

Lovci trolů od Guillerma Del Toro

Když obyčejný teenager Jim Lake Jr. na své ranní cestě do školy narazí na tajemný amulet, nečekaně objeví pod svým městečkem v Arcadii mimořádnou tajnou civilizaci mocných trollů. Jim je náhle je nucen hrát zásadní roli ve starověké bitvě mezi dobrem a zlem a rozhodne se zachránit svět – hned jak skončí hodina tělocviku.

Bláznivá, hlúpa láska

Štyridsaťročný Cal Weaver prežíva svoj sen - má dobrú prácu, pekný dom, skvelé deti a za manželku lásku zo strednej školy. Keď ale zistí, že ho jeho žena Emily podvádza a chce sa s ním rozviesť, jeho "dokonalý" život je razom preč. A tak sa Cal ocitne vo svete slobodných. Nakoko už niekoľko rokov nerandil, zažíva jeden neúspech za druhým.

Kronika rodu Spiderwickovcov

Dom prastrýka Spiderwicka, do ktorého sa súrodenci Jared, Simon a Mallory práve prisťahovali, vyzeral už na prvý pohľad veľmi záhadne. A druhý pohľad im stačil k tomu, aby vytušili, že ich na tejto adrese čaká najväčšie dobrodružstvo ich života. Kronika Rodu Spiderwickovcov ja adaptáciou populárnej rovnomennej knižnej série, v ktorej ožíva fantastický svet obývaný ešte fantastickejšími bytosťami. Pre ich návštevu nepotrebujete ani čarovné skrinky ani vlaky odchádzajúce z neexistujúcich nástupíšť. Ten svet je totiž oveľa bližšie, ako si myslíte.

Stráž

Skvěle vycvičenou francouzskou vojačku po traumatizující bojové misi převelí domů. Tam ale využije svoje smrtící schopnosti a vypátrá muže, který ublížil její sestře.

Ja, legenda

Vražedný vírus, ktorý ľudstvo vyvinulo netušiac, že bude jeho záhubou, nedokázal zastaviť ani skvelý vedec Robert Neville. Z neznámych dôvodov je však práve Robert voči vírusu imúnny, a tak ako jediný človek v New York City prežil a pravdepodobne aj ako jediný človek na Zemi... Celé tri roky neúnavne a čoraz zúfalejšie vysiela do éteru správy adresované tým, ktorí možno predsa len niekde prežili, no bez odozvy. No hoci je zrejme poslednou ľudskou bytosťou našej kedysi takej preľudnenej planéty, nie je sám – na každom kroku ho totiž sledujú svetloplachí mutanti, na ktorých sa zmenili infikovaní ľudia, ktorí nezomreli... Čakajú, kým spraví nejakú chybu – chybu, ktorá ho bude stáť život! Robert predpokladá že budúcnosť ľudstva, teda ak vôbec možno v nejakú veriť, závisí len a len od neho, a tak ide tvrdošijne za svojím cieľom – chce totiž zvrátiť ničivé následky vírusu využitím imunolátok zo svojej vlastnej krvi. No ako osamelý bojovník čelí obrovskej presile. A čas neúprosne beží...

Parker

Najodvážnejší, najdôkladnejší a najostrejší lupič, Parker, je špecialista na tie najnebezpečnejšie a zdanlivo neuskutočniteľné lúpeže. Od svojho tímu očakáva úplnú oddanosť a presné dodržiavanie stanoveného plánu. Keď sa kvôli ľahkovážnosti jedného z jeho kolegov posledná akcia tragicky zvrhne, Parker odmieta spoluprácu s gangom šéfa miestneho podsvetia Melandera. Ten sa ale so zápornou odpoveďou neuspokojí a za trest ho polomŕtveho pohodia na kraji opustenej cesty. Parker, ktorý útok zázrakom prežije, sa zúfalo túži pomstiť a pátranie po gangu ho zavádza do honosného Palm Beach. Tu sa Parker vydáva za bohatého Texasana kupujúceho dom a stretáva Leslie, neúspešnú realitnú agentku s encyklopedickými znalosťami ostrova. S jej pomocou odhalí plán gangu na lúpež klenotov v hodnote 50 miliónov dolárov a pochopí, že to je ideálna príležitosť na vyrovnanie účtov.