Seriály na Netflixe pre tínedžerov

I keď tínedžerské filmy či seriály nepredstavujú samostatný žáner, obsahuju takpovediac z každého niečo. Prevažne môžeme vidieť hlavné postavy, ktoré sa snažia riešiť svoje životné problémy, ktoré vyplývajú zo školy či vzťahov. Diváci si tak prídu na dávku romantiky, komédie ale aj drámy či akcie.

Za posledné 3 roky vidal Netflix niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré sa rozhodne oplatí pozrieť. Ak však máte radi klasiky, tak sú pre vás v zoznam seriály ako Vampírske denníky či Ženy z rodu Gilmorovcov. Romantický vzťah prinášajú postavy Dasha a Lilly, naopak ďalšie nekonečné problémy mládeže Sex Education. Pre fanúšikov hororov sa v zozname nachádza Stranger Things.

On My Block

Los Angeles, stredná škola. Partia štyroch odlišných mladých ľudí sa rozhodne urobiť zo svojich stredoškolských rokov nezabudnuteľnú časť svojho života, a sú pre to odhodlaní urobiť čokoľvek.

Maličkosti

Truchlící teenagerka na nové střední škole najde nečekané spojení se dvěma spolužačkami poté, co všechny tři skončí ve stejné skupině anonymních kleptomanů.

Stranger Things

Will, Mike, Dustin a Lucas sú štyria najlepší priatelia zo školy, ktorí spolu každodenne trávia voľný čas. Raz večer, keď všetko prebieha tak ako inokedy, nastáva nečakaný zlom. Po Willovi sa po odchode z domu jedného z kamarátov šokujúco zľahne zem. Kým zúfalá matka spolu so starším synom spočiatku iba prihliadajú na kroky miestneho šerifa, zvyšok partie malých chlapcov podniká pátraciu akciu na vlastnú päsť. Samotný krok však prinesie podivný výsledok. Namiesto nezvestného Willa natrafia na záhadné mĺkve dievča "bez mena". Potom, čo sa objaví na scéne, sa spúšťa sled nevysvetliteľných udalostí. Záhadné telefonáty, podivná samovražda či neustále výpadky elektriny spojené s rôznymi úkazmi v rodičovskom dome nezvestného chlapca sú však len predzvesťou niečoho, čo značne ovplyvní životy ľudí malého vidieckeho mestečka.

Never Have I Ever

Američanka indického pôvodu prekonala traumatický rok a teraz hlavne chce byť miesto outsidera obľúbená. Lenže kamaráti, rodina ani jej pocity jej to neuľahčujú.

Skins

Komediální teen drama pojednávající o životech puberťáků žijících v anglickém Bristolu, kteří se snaží poprat se životem, jak nejlépe dovedou.

Děvčata z Derry

Šestnáctiletá Erin Quinn žije se svou nekompromisní matkou, jejím trpělivým otcem a mírně děsivým dědou Joem, mužem, jehož láska ke svým dcerám a vnučkám je překonána pouze opovržením svého zetě. Je začátek 90. let a Erin je zvyklá vidět svou zemi mluvit ve zkratkách. Je to doba ozbrojené policie a náhodných kontrol. Ale je to také doba To je vražda, napsala, The Cranberries, Akt X, Nirvany nebo Waynova světa. A i když nad jejím městem visí pavučina problémů, Erin má sama dost vlastních trablí.

Lidská společnost

Z bohatého města West Ham jednoho dne tajemně zmizí všichni obyvatelé kromě teenagerů. Jestli chtějí přežít, musí si vybudovat vlastní společnost.

Hořkých sedmnáct

Život středoškolačky Nadine je poněkud komplikovaný. Ale ne dost. V momentě, kdy její nejlepší kamarádka Krista začne chodit s jejím starším bratrem Darianem, to už je pro Nadine jaksi příliš. Cítí se osamělejší než kdy jindy. Nemá se komu svěřit a tolik ji toho trápí. Dokud se neobjeví jeden tichý a zvláštní chlapec. To jí dává špetku naděje. Zatouží po jeho přízni a také je tu záblesk toho, že všechno nemusí skončit tak tragicky.

Atypický

Najít si holku není zase nějaký nadlidský úkol. Ale pokud trpíte od dětství nemocí jako autismus, není to tak jednoduché jako u jiného člověka. Sam se rozhodl, že se tento úkol pokusí pokořit, ale jak by se dalo čekat, nebude to jednoduché. Krom toho Samova rodina se dostává do menší krize, ve které je jeho matka unavená ze stereotypů, ve kterých žije, a jeho otec se potýká s problémem jak se svým synem vlastně vycházet.

Čára

Dlouhé roky strávila teenagerka Jodi shrbená, aby se svými 185 cm nevyčnívala. Teď se rozhodla svým komplexům čelit, ale na střední se zaplete do milostného trojúhelníku.

Outer Banks

Tínedžer John B. na ostrove boháčov a chudobných presvedčí svojich troch najlepších kamarátov a spoločne sa vydajú hľadať legendárny poklad spojený so zmiznutím jeho otca.

Five Feet Apart

Stella Grant je obyčajné sedemnásťročné dievča. Lenže na rozdiel od väčšiny teenagerov trávia veľa času v nemocnici ako pacient s cystickou fibrózou. Jej život je plný rutín, hraníc a sebaovládania. Prejde ťažkou skúškou, keď sa stretne s Willom Newmanom. Pacientom, ktorý trpí rovnakým ochorením ako ona. Will a Stella od seba musia udržiavať bezpečnú vzdialenosť. Počas toho, ako sa ich priateľstvo zintenzívňuje, pokúšajú sa vymaniť z pravidiel, ktoré majú obaja jasne dané...

Sexify

Studentka s mizivými milostnými zkušenostmi vymýšlí s partou kámošek inovativní sex appku. Aby uspěly mezi tvrdou konkurencí, musí ale zkoumat znepokojivý svět intimity.

Elite

Každý teenager má svoje problémy. Tak to proste je. Je to pubertou, rovesníkmi, zmenami a vlastne všetkým, čo sa im deje. No problémy niektorých teenagerov sú závažnejšie než tie tých druhých. Toto nám ukazuje španielsky seriál Elite. Prostredie seriálu je hlavne elitná stredná škola, do ktorej sa dostanú tri čierne ovce z chudobných španielskych štvrtí. Dôvodom je, že ich škola bola zničená a konštruktérska firma, ktorá mala túto katastrofu na svedomí, im dala štipendium. Príbeh je založený na záhade, týchto troch nečakaných hosťoch a miliónoch skrytých príbehov, ktoré sú navzájom prepletené.

13 Reasons Why

Teenager Clay Jensen sa jedného dňa vráti domov zo školy a pred dverami nájde záhadnú krabicu, na ktorej je napsíné jeho meno. Vo vnúti krabice objaví niekoľko audiokaziet, ktoré nahrala Hannah Bakerová, jeho spolužiačka a tajná láska, ktorá pred dvoma týždnami tragicky spáchala samovraždu. Na nahrávkach Hannah odkrývá emocionálny denník popisujúci trinásť dôvodov, kôli ktorým sa rozhodla ukončit svoj život. Cez dvojité rozprávanie Hannah a Claye Thirteen Reasons Why ukazujú zložitý a srdcervúci príbeh zmatku a zúfalstva, který diváka hlboko ovplivní.

Warrior Nun

Osirotené dospievajúce dievča sa prebudí v márnici a zistí, že má nové superschopnosti. Stáva sa z nej vyvolená nositeľka svätožiary tajnej sekty mníšok, ktoré lovia démonov.

Správný čas žít

Hypochondrický Calvin pracuje na letišti u odbavování zavazadel. Žije v přesvědčení, že trpí nevyléčitelnou chorobou a své symptomy probírá s lékaři. Jenomže pak mu do života vejde skutečně nemocná dívka Skye. Ta se s Calvinem spřátelí a svěří se mu se svým seznamem přání. Chlapec se rozhodne pomoci kamarádce s jejich splněním.

Ženy z rodu Gilmorovcov

Stars Hollow, Connecticute, Spojené štáty Americké. V centre príbehu stoja generačne podmienené problémy rodiny Gilmorovcov, ktoré trápia príťažlivú tridsiatničku Lorelai Gilmorovú a jej dospievajúcu dcéru Rory - a tým pádom i všetkých v ich okolí. Lorelai už urobila v živote mnoho omylov a prešľapov - ale snaží sa robí, čo môže, aby jej dcéra Rory nešla v jej šľapajách. To sa ale ľahšie povie ako urobí, keďže obe majú rovnaké záujmy, intelekt, závislosť od kofeínu a rovnaké oči. Rory je síce oveľa vážnejšia ako Lorelai, no existujú isté nepopierateľné znaky - zvlášť čo sa týka vecí súvisiacich s láskou, ktoré sú rovnaké v prípade dievčat Gilmorových.

Insatiable

Šikanované dievča sa rozhodne využiť k svojej pomste súťaž krásy. Pomáha jej zdiskreditovaný kouč, ktorý si čoskoro uvedomí, že mu celá vec začína prerastať cez hlavu.

Dash & Lily

Cynik Dash a optimistická Lily si vymieňajú zápisník s odkazmi, snami a túžbami na rôznych miestach po celom New Yorku a postupne zisťujú, že majú viac spoločného, než by čakali.

Stánek s polibky 3

Elle je odhodlaná užít si poslední léto před vysokou naplno. Dá proto dohromady seznam šílených věcí, co chtěla vždycky udělat, ale taky musí ukočírovat Noaha s Leem.

Alex Strangelove

Alex Truelove (Daniel Doheny) je právě v posledním ročníku na střední škole a vedle plánu dostat se na vysněnou univerzitu by rád co nejdříve přišel o panictví se svou přítelkyní Claire (Madeline Weinstein). Vše se poněkud zkomplikuje, když na jednom večírku Alex potkává o rok staršího Elliota (Antonio Marziale), který je otevřený gay. Toto zpočátku nevinné setkání odstartuje kolotoč událostí, kvůli kterým Alex začíná zpochybňovat jak svůj vztah ke Claire, tak svoji sexualitu.

Riverdale

Príbeh zasadený do súčastnosti nám ukáže prekvapivý a odvážny pohľad na Archieho, Betty, Veronicu a ich priateľov, ktorý odhaľujú surrealizmus každodenného života v malom mestečku, ale aj jeho temnotu.

Sex Education

Príbeh Otisa Milburna, stredoškolského panica, ktorý žije so svojou matkou, ktorá sa živí ako sexuálna terapeutka. Keď je tento fakt o jeho matke odhalený stredoškolákmi, tak si uvedomí, že môže svoje odborné znalosti využiť na získanie prestíže.

Upírske denníky

Do mestečka Mystic Falls sa vracia jeho pôvodný obyvateľ, vyše 160 rokov starý upír, Stefan Salvatore, ktorý túži po spoznaní mladej Eleny Gilbert. Tá mu totiž pripomína jeho starú lásku Katherine. V jeho šlapajách ale mesto svojou prítomnosťou poctí aj Stefanov brat Damon, ktorý mu pred dávnymi časami prislúbil urobiť zo života peklo. Postupom času sa však v Mystic Falls začnú vyskytovať aj problémy väčšieho kalibru než len prostá, súrodenecká rivalita. Dokážu bratia Salvatorovci odhodiť staré spory za hlavu a spojiť sa proti hrozbám, ktoré neustále ohrozujú ich rodné mesto?

Letní kemp

Muzikál, ve kterém problémový puberťák zariskuje a odjede na letní tábor. A tam se nečekaně zamiluje, najde si kamarády i místo, kam opravdu patří.

Teenage Bounty Hunters

Dvojčatá Sterling a Blair sa snaží skĺbiť štúdium na elitnej škole na juhu USA s novou kariérou v celkom prekvapivom odbore - chytajú totiž zločinca na úteku.