Odporúčané filmy na Valentína 2021

Sviatok svätého Valentína sa vo svete oslavuje každoročne 14. Februára. Výchádza pôvodne z kresťanstva a spája sa s príbehom 3 ľudí. Prvý príbeh sa odohráva v 3. storočí, kedy cisár zakázal svadby, keďže zastával názor, že do vojska majú vstupovať slobodný muží. Tomuto sa však vzoprel kňaz Valentín a potajomky vykonával sobáše. Keď ho však odhalili, bol uvrhnutý do väzenia a odsúdeny na smrť. Pred tým však stihol venovať milostné prianie dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zamiloval. Neskôr, v 5. storočí, bol vyhlásený za svätého a tak sa stal symbolom všetkých zamilovaných.

So sviatkom sa spájajú rôzne tradície, avšak medzi najpopulárnejšie patria rozhodne rôzne darčeky, valentínky a hlavne aby partneri strávili tento deň spolu, nezabudli prípadne na darčeky, kvety pre svoje partnerky - frajerky či manželky. Ak nemáte naplánovaný špeciálny program, rozhodne zlou voľbou nebude pozrieť si dobrý film.

Ak využívate predplatné na nejakej streamovacej platforme ako napríklad Netflix, HBO či Amazon Prime, určite budete mať jednoduchší výber. Jednoducho si môžete nájsť žáner, na ktorý máte náladu a vybrať si film z danej ponuky. V prípade, že chcete sledovať film online, neviete sa rozhodnúť, chcete si nejaký zakúpiť alebo vyhľadať, tak sme pre vás pripravili zoznam filmov pre rok 2021, ktoré sa hodia na romatické pozeranie večer vo dvojici.

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott, gitarista garážovej kapely Sex Bob-omb práve stretol dievča svojich snov. Scott sa snaží otriasť keď Ramona vkorčuľuje do jeho sveta, v ktorom je láska zložitá. Čoskoro však zisťuje, že jeho posadnutosť so sebou nesie aj veľmi neobvyklú hrozbu v podobe bývalých frajerov, ktorí kontrolujú Ramonin milostný život a sú ochotní urobiť čokoľvek aby eliminovali Scotta.

Flarsky: Zrážka s láskou

Charlotte Field je jednou z najvplyvnejších žien na svete. Je šikovná, krásna, vzdelaná, pracuje v diplomacii a má talent na všetko. Fred Flarsky je nadaný novinár na voľnej nohe, ktorý priťahuje problémy. Nemajú vôbec nič spoločné, až na to, že Charlotte bola kedysi jeho opatrovateľkou a on bol do nej zaľúbený. Keď sa po rokoch náhodou stretnú, Charlotte, očarená jeho zmyslom pre humor, sa zrazu vráti v čase a spomenie si na svoje mladícke ideály. V náhlom impulze ponúkne Fredovi, aby pre ňu písal prejavy pre práve spustenú prezidentskú kampaň. A hoci sa on v jej kruhoch pohybuje ako slon v porceláne, iskra preskočí a romanca je na svete spolu so sériou neočakávaných incidentov na vysokej úrovni.

Kráska a zviera

V časoch, keď ešte rozprávka bola skutočnosťou, žil vo Francúzsku krásny mladý princ, ktorý ale bol pyšný a sebecký. Stará čarodejnica sa ho rozhodla potrestať a premenila ho v hrozné zviera. Uľútostilo sa jej však mladého života a dala princovi ešte šancu na vyslobodenie: ak sa do neho zamiluje nejaké dievča, stane sa opäť človekom. Ubehlo niekoľko rokov. Vo vzdialenej dedine žil zvláštny vynálezca Maurice, ktorý mal prekrásnu dcéru - hovorili jej Kráska. Myslel si na ňu márnivý krásavec Gaston, ale Krásku zaujímali len knihy. Raz sa vynálezca Maurice vydal na cesty a zablúdil do domu obludného zvieraťa. Aby sa zachránil, musela za zvieraťom prísť jeho dcéra Kráska.

Titanic

Loď, ktorú nemohlo nič na svete ohroziť. Jej meno bolo toho dôkazom. Najväčší parník na svete už čaká na svojcih cestujúcich. Od najbohatších mužov Ameriky až po stovky chudobných, ktorí s nádejou hľadia zoči-voči neistej budúcnosti. Iba päť dní však trvalo, kým sa americký sen zmenil na nočnú moru. Dovtedy nemysliteľné a nepredstaviteľné sa stáva skutočnosťou. Uprostred vôd oceánu tisíce ľudí čelí najväčšej dopravnej katastrofe v dejinách. Ešte stále je tu však jedno tajomstvo, ktoré nebolo vypovedané. Stále je tu osud jednej lásky, ktorému nebolo možné uniknúť.

Medové týždne

Tom Leezak a Sarah McNerneyová. On je športovo založený reportér nočného dopravného vysielania v rozhlase, ona je slobodomyseľná spisovateľka z bohatej a veľmi snobskej rodiny. Zdá sa, že ich šťastiu nestojí nič v ceste. Aké je však prekvapenie Tomových kamarátov! A aké zdesenie zavládne v Sarahinej rodine, keď sa mladý pár do seba tak bleskovo zamiloval! Tom sa okamžite prispôsobí jej vnímaniu sveta, životných hodnôt a očakávaní. A Sarah úplne ignoruje otcove varovanie pred krokom, ku ktorému ju ťahá hlas srdca. Nedajbože, aby sa konala svadba, aby sa vydala za "rytiera v hrdzavom brnení"! Lenže svadba je. A veľká. Po nej mladý pár s predstavou dokonalej dovolenky vyrazí do Talianska. Vďaka bývalému priateľovi Petrovi Prentisovi, ktorý je čírou náhodou práve v Benátkach, a vďaka reťazcu neúnavných prepletencov smoly, však prechádzajú mladí novomanželia testom limitov svojej lásky.

Deň čo deň

Romantický príbeh o tom, aké to je keď sa každé ráno prebudíte v inom tele a každý deň žijete život niekoho iného. Snažíte sa vyhýbať tomu, aby si to niekto všimol, a preto sa radšej nepletiete do životov týchtu ľudí. Všetko je v poriadku, až do rána, keď sa prebudíte v tele Justina a zamilujete sa do jeho priateľky Rhiannon. Od toho okamžiku všetky pravidlá, podľa ktorých ste žili, prestávajú platiť. Konečne sa objavil niekto, s kým chcete byť DEŇ ČO DEŇ.

Ja, Simon

V šestnástich rokoch nie je vôbec ľahké uvedomiť si a priznať, že ste gay a o nejakom priznaniu sa svojmu okoliu ani nehovoriac. Simon Spier (Nick Robinson) začne cez e-mail flirtovať s neznámym spolužiakom, ktorý vystupuje pod nickom Blue. Keď sa nešťastnou náhodou ich korešpondencia dostane do neželaných rúk, hrozí im odhalenie. Simona totiž začne vydierať jeho trochu čudný, ale inak neuveriteľne sebaistý spolužiak Martin (Logan Miller). Ten po ňom chce, aby mu Simon zariadil rande s jeho krásnou kamarátkou Abby (Alexandra Shipp). A pokiaľ mu to nevybaví tak sa jeho sexuálna orientácia stane verejnou záležitosťou. A čo je najhoršie, zverejní aj to, kto sa ukrýva pod nickom Blue. Simona tak zatlačí do kúta a ten musí nájsť spôsob ako sa z toho dostať von.

Tajomstvo nesmrteľných

Dospievajúca Winnie Fosterová, ktorú tyranizuje jej matka, hľadá slobodu na prechádzkach v lesoch. Spriatelí sa s Jessom Tuckom, ktorý sa nepodobá nikomu, s ktorým sa Winnie doteraz stretla, a chlapec ju predstaví svojej milujúcej rodine, ktorá dievčinu prijme medzi seba. A Winnie postupne zisťuje, že Tuck skrýva veľké tajomstvo, ktoré navždy zmení jej život.

Polnočná láska

Romantický film POLNOČNÁ LÁSKA rozpráva príbeh 17-ročnej Katie, ktorá od detstva bojuje so zriedkavou chorobou a aj ten najmenší záblesk slnečného svetla jej môže ublížiť. A tak celé dni trávi doma a von chodí až po západe slnka. Jej najobľúbenejším miestom je vlaková stanica, kde hrá na gitare náhodným okoloidúcim. Jedného večera zasiahne osud a ona spoznáva Charlieho – športovú hviezdu miestnej strednej školy, ktorého tajne obdivuje už roky. Nepovie mu o svojom ochorení, aby si obaja mohli naplno užiť nádhernú romancu počas jedného takmer dokonalého leta...

Zrodila sa hviezda

V novom spracovaní romantickej drámy Zrodila sa hviezda, stvárni Bradley Cooper ostrieľaného muzikanta Jacksona Mainea, ktorý objaví a zamiluje sa do začínajúcej speváčky Ally (Lady Gaga). Táto už svoj veľký sen o hviezdnej kariére vzdala… pokým ju Jack neprinúti výjsť na pódium pod svetlá reflektorov. Ale keď Allyin raketový štart zatieni jeho vlastnú kariéru, Jack stále obtiažnejšie nesie svoj ústup z veľkých pódií a o to viac bojuje so svojimi vnútornými démonmi.

Vládkyňa zla 2

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá.

Denník princeznej

16-ročná, nesmelá a nemotorná dievčina zo San Francisca Mia Thermopolisová zažije otras, keď ju navštívi jej stará mama, ktorú nikdy nevidela. Dozvie sa totiž, že je princeznou v malom európskom kniežatstve Genovia. Jej matka kedysi zažila romancu s následníkom trónu. Ako dedička koruny dostáva od svojej babičky - kráľovnej Clarisse - lekcie "rýchlokurzu princeznej". Mia však nemá v úmysle stať sa panovníčkou vzdialenej krajiny, kým kráľovná Clarisse trvá na striktnom dodržaní povinností. Kráľovnú teda čaká ťažká práca pri premene nevybrúseného drahokamu na dokonalý klenot, Miu zase najzávažnejšie životné rozhodnutie, ostať so svojou rodinou, alebo všetko opustiť a prijať na svoje bedrá ťarchu panovníckych povinností

Život Adele

V 15 letech Adèle nic nezpochybňuje: dívky zkrátka chodí s kluky. Adèlin život se však obrátí vzhůru nohama, když potká Emmu, mladou ženu s modrými vlasy, která jí umožní objevit touhu a prosadit se jako dospělá žena. Adèle dospívá, hledá sama sebe, ztrácí se a znovu nachází…

Set It Up

Harper a Charlie pracují ve stejné výškové budově jako osobní asistenti. Kromě toho je spojuje i něco jiné - oba jejich šéfové jsou nároční, náladoví a práce pro ně je úplným peklem. Kirsten je editorka sportovního magazínu a Rick pracuje ve finančnictví. Kdy jeden večer pracují Harper a Charlie dlouho do noci, napadne je dokonalá myšlenka: dát oba šéfy dohromady aby trávili víc času spolu a oni jako asistenti měli méně práce. Podaří se jim zahrát se na dohazovače?

50x a stále po prvý raz

Ošetrovateľ arktických vodných zvierat Henry Roth (Adam Sandler) má svoju budúcnosť dôkladne naplánovanú. Vo chvíľach, keď sa zrovna nestará o morské zvieratá v havajskom Sea Life parku, láme srdcia turistiek a pokúša sa nadviazať krátkodobú romancu. Dlhodobý vzťah u neho nepripadá do úvahy - zmaril by jeho dlhoročný sen o výprave na Aljašku, kde chce skúmať podmorský život mrožov. Keď sa konečne priblíži možnosť, že by sa Henryho sen stal skutočnosťou, dôjde počas skúšobnej jazdy jeho lode k nečakanej nehode. Osud ho potom zavedie do miestnej kaviarne Hukilau, kde sa stretáva nielen s podozrievavými pohľadmi hostí, ale aj s mladou a krásnou Lucy Whitmore (Drew Barrymore), ktorej šarm mu ihneď učaruje.

When We First Met

Noah stráví perfektní první noc s dívkou svých snů, i přesto se dostane do její tzv. "friend zone". Neproběhne ani den aby nepřemýšlel o tom, kde udělal chybu. Po třech letech dostane neočakávanou možnost cestovat zpátky v čase a změnit výsledek té noci - jeho osud - znova a znova.

Hlavne nezáväzne

Praktická Emma má prácu, nemá čas na vzťah, len občas potrebuje uvoľniť ventil. Adam sa rozhodol pustiť city k vode pre bolestnejšie dôvody, pretože jeho predošlá priateľka ho podvádzala s vlastným otcom. S Emmou sa raz nezáväzne vyspí a rozhodnú sa stretávať aj naďalej s jediným účelom – sexom. Všetky dohodnuté pravidlá však prestávajú platiť, keď ich jedna strana poruší...

Všetkým chalanom, ktorých som milovala

Lara Jean má záľubu v písaní milostných listov chalanom, ktorí sa jej páčia. Len ich nikdy neodošle. Schová ich doma do krabice a tam bezpečne čakajú. Lenže jedného dňa listy zmiznú a Lara veľmi rýchlo pochopí, že listy našli svojich adresátov. Možno by to nebola taká katastrofa, keby jedným z adresátov nebol jej najlepší kamarát a ex priateľ jej staršej sestry.

Hitch: Liek pre moderného muža

Alex "Hitch" Hitchens (Will Smith) je legendárnym a zámerne anonymným newyorským "schôdzkológom", ktorý už pomohol množstvu mužov získať ženu ich snov. Behom príprav jeho posledného zverenca Alberta (Kevin James), poddajného účtovníka, ktorý je okúzlený príťažlivou celebritou Allegrou Cole (Amber Valletta), sa Hitch konečne stretne s rovnocenným súperom v podobe krásnej a prefíkanej bulvárnej novinárky Sary Melas (Eva Mendes), ktorá Allegru prenasleduje na každom kroku. Profesionálny starý mládenec Hitch sa do Sary beznádejne zamiluje, ani čo by tušil, že jej najväčším novinárskym úlovkom by sa mohlo ľahko stať odhalenie najslávnejšieho manhattanského "špeciálneho poradcu".

Rozchod

On a ona sa stretli, zamilovali sa do seba až po uši a našli si spoločné hniezdočko, v ktorom chceli žiť šťastne až do smrti. Čo by mohli, ak by sa vzápätí nezačali nenávidieť. Zámienkou pre ukončenie ich spoločného života sa stane jedna z mnohých banálnych hádok, ktoré sprevádzajú sto percent partnerských vzťahov. Na jej konci sa Brooke (Jennifer Aniston) a Gary (Vince Vaughn) rozhodnú, že sa každý vydá vlastnou cestou. Problém je v tom, že nádherný byt, ktorý si zaobstarali a zariadili, patrí im obom a ani jeden nemá vôľu sa z neho vysťahovať. V tú chvíľu sa rozbieha veľmi zábavný súboj pohlaví, ktorý má prostredníctvom kamarátov, nastrčených čudákov a menších aj väčších ústrkov dostať toho druhého z bytu. To nebude ani trochu jednoduché, zvlášť keď si pri vzájomnom rafinovanom schovávaní spodnej bielizne a počas hlučných večierkov, ktoré usporiadajú vtedy, keď chce ten druhý spať, postupne uvedomia, že im nejde ani tak o byt ako o bývalého partnera.

Hastrman

Barón sa vracia so svojím sluhom (Jiří Lábus) z ciest po svete, aby obnovil rybníky na svojom panstve. Ako moderný a osvietený človek sa vymyká štandardnému dedinskému životu. Stredom jeho zájmu sa stane nespútaná a výnimočná rychtárova dcéra Katynka rebelujúca proti autoritám vášnivým uctievaním prírody a pohanských rituálov. Inteligentným a krásnym dievčaťom sú očarení všetci, aj učiteľ Voves (Jiří Maryško) a farár Fidelius (Jan Kolařík). Čím viac sa Katynka hastrmanovi približuje, tým viac v ňom narastajú pochybnosti, či ako človek v koži zvieraťa a zviera v človeku tentokrát obstojí.

Srdcu nerozkážeš

Kumail je stand-up komik, príležitostný vodič Uber taxi a najväčší fanúšik Aktov X. Emily študuje psychológiu, má zmysel pre humor a rozhodne sa teraz nechce viazať. Teda aspoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komikov. Duchaprítomný Kumail, Emily okamžite padne do oka a aj keď obaja tvrdia opak, skoro je jasné, že nepôjde o záležitosť na jednu noc. Nádejne sa rozvíjajúci vzťah, ale naruší záhadná choroba, ktorá Emily uvrhne do umelého spánku... Až v nemocnici sa stretne Kumail s jej svojráznymi rodičmi, ktorí sa napriek začiatočnej nedôvere s Kumailom postupne zbližujú, čo generuje množstvo vtipných situácií.

Moderní Popelka: Vánoční přání

Talentovaná zpěvačka si přivydělává v kostýmu skřítka u vánočního stromku. Navzdory marnivé maceše a nevlastním sestrám se dočká vánočního zázraku.

P.S. Milujem Ťa

Holly Kennedy je krásna a múdra a je vydatá za lásku svojho života - Gerryho. Keď však Gerry náhle zomrie, stratí aj Holly chuť žiť. Jediný človek, ktorý jej môže pomôcť, tu už bohužiaľ nie je. Nikto nepozná Holly lepšie ako Gerry. Takže to, čo nachystal ešte pred smrťou, sa zdá ako dobrý plán. Pred tým, než Gerry zomrel, napísal Holly niekoľko listov, ktoré ju majú sprevádzať nielen v jej smútku, ale aj vo znovuobjavovaní seba samého. Prvý odkaz dorazí v deň Hollyiných 30. narodenín vo forme torty a k jej zdeseniu aj nahratých magnetofónových pások, kde ju Gerry nabáda, aby si vyšla von a slávila. Počas nasledujúcich týždňov a mesiacov prichádzajú neobvyklým spôsobom ďalšie listy, každý z nich ju posiela do nových dobrodružstiev a každý tiež končí slovami: P.S. Milujem Ťa. Hollyina matka a jej najlepšie kamarátky Sharon a Denise sa začínajú obávať, že Gerryho listy držia Holly stále pripútanú k minulosti, ale v skutočnosti ju posúvajú ďalej smerom k novej budúcnosti.